O projektu

Notování Zábřehem je velmi úspěšný projekt Dechového orchestr Zábřeh, který vznikl v roce 2018 ve spolupráci s Městem Zábřeh. Open air festival v prostředí zábřežského Masarykova náměstí, který prezentuje především dechovou a orchestrální hudbu z nejrůznějších úhlů pohledu, tradičně představuje mnoho žánrů, které dokážou dechová hudební tělesa obsáhnout (jazz, swing, pop, rock, filmovou a muzikálovou hudbu,…). Dává prostor prezentovat se mladým regionálním umělcům, ale i dalším zj. dechovým uskupením z ČR a zahraničí. Jedinečný je ale také svou filosofií. Na organizaci akce se nezištně nepodílíme jen my, členové zábřežského orchestru, ale i desítky dalších dobrovolníků a podporovatelů orchestru – za což jim moc děkujeme. Jsme si dobře vědomi, že festival není jen o hudbě, a ve snaze poskytnout příchozím to nejlepší k jídlu, pití i co se komfortu a služeb týče, propojujeme regionální producenty, místní podnikatele nebo místní spolky. A akci se snažíme neustále zdokonalovat.

To je náš tým...

Velkolepý koncert filmové hudby

Notování Zábřehem každým rokem vrcholí večerním Koncertem filmové hudby v podání Dechového orchestru Zábřeh spolu se sborem (v jednu chvíli na podiu vystoupí přes 120 umělců) a talentovanými solisty. Hudbu z těch největší filmových trháků doprovází tematická videoprojekce z filmů promítaná na velké LED obrazovce. Celý koncert doplňuje propracovaná světelná show a samozřejmostí je profesionální zvuk. Pro každý rok připravujeme nový jedinečný repertoár, skládaný na míru našemu obsazení. V minulých letech jste tak mohli slyšet hity jako Indiana Jones, Harry Potter, Pán prstenů, Forrest Gump, ale i české pohádky, detektivky a mnohé dalších. Konkrétní repertoár pro každý rok odtajňujeme až přímo na akci. 

Notování Zábřehem již při prvním ročníku zaplnilo plochu Masarykova náměstí - podívat se přišly tisíce lidí. Od té doby návštěvnost stále roste. Od roku 2020 jsme akci rozšířili i do online prostředí a diváci se tak mohou zúčastnit i virtuálně na dálku, prostřednictvím sociálních sítí, což dosah celé akce ještě znásobuje. Každopádně, jen naživo, je to ten nejlepší zážitek!

Těšíme se na Vás! 

Dechový orchestr Zábřeh

To je notování...