pozadi

O akci

  

Koncert filmové muziky v podání Dechového orchestru Zábřeh

 

 Premiérově letos pořadatelé z kulturního domu a členové zábřežského dechového orchestru spojili síly a v sobotu 19. září nabídnou zábřežským i přespolním dvě tradiční akce: Zábřežský kulturní jarmark a Notování Zábřehem. 

 

Hlavní scéna nabízející už od ranních hodin bohatý kulturní program bude tentokrát umístěna na Masarykově náměstí. Pestré hudební menu načne už v 9 hodin domácí folková a country skupina Pracka, před polednem se na pódiu představí frýdecko-místecký Michal Tučný Revival Band, jehož koncertní set bude koncipován jako zábavná vzpomínka na legendu česk country. Odpolední hudební blok bude patřit nejprve kapele Ewa Farna Tribute Band, která zahraje všechny zásadní hity populární stříbrné Slavice, a poté legendárnímu Old Time Jazz Bandu z Loučné nad Desnou, který se interpretaci tradičního jazzu věnuje už více než 60 let.

 

Změnu žánru přinese podvečerní koncert „nejzábavnější dechovky současnosti“,pětičlenné balkánské dechovky Lovesong Orchestra. Dění na hlavní scéně doplní svým vystoupením několik mažoretkových a tanečních skupin a také unikátní produkce profesionálního iluzionisty.

 

Po sedmé hodině večerní na pódiu odstartuje velkolepý koncertfilmové hudby v podání Dechového orchestru Zábřeh, který bude letos posílen o sbory TapTýda z Loučné nad Desnou, mohelnickou Ariettu a nově zábřežský sbor Carmen. Zážitek z vystoupení půldruhé stovky zpěváků a hudebníků umocní videoprojekce ukázek z největších filmových trháků. „Pro letošní ročník Notování si dechový orchestr opět připravil zbrusu nový repertoár a chybět nebudou ani tradičně výjimečné pěvecké výkony sólistů. Se setměním se tak návštěvníci mohou těšit například na melodie z filmů Pán prstenů, Indiana Jones, Transformers nebo z českých pohádek doplněné o tematické filmové záběry,“ pozvala na večerní programový vrchol akce členka pořadatelského týmu Petra Kucinová.

 

Kulturní program na Masarykově náměstí se koná za podpory města Zábřeh, vstup je po celý den volný, na večerní koncert filmové hudby je vstupné dobrovolné. Pořadatelé upozorňují, že podle aktuálního opatření ministerstva zdravotnictví bude vstup do areálu umožněn pouze tisícovce návštěvníků.

Facebook